مفتول فولادی نوعی از فولاد به صورت نیمه‌رسانا است که با کمک دستگاه از ذوب و برش شمش فولاد در کارخانه ساخته می‌گردد.فولاد استفاده شده در تهیه‌ی آن توسط سازوکارهای ساخت فولاد بازشده و مدل‌های مختلف مفتول فولادی با ضخامت‌های گوناگون از آن بدست می‌آید.برای تولید آن، فولاد در دمای 1200درجه سانتی‌گراد به صورت شمس در کوره قرار گرفته، تا کامل ذوب شده و به حالت گداخته دراید. بعد از انجام این فرایند فولاد ذوب شده با توجه به قطر مورد نیاز از کوره خارج شده و سپس برای اینکه دچار شکست نشود توسط دستگاه‌های مخصوص کلاف‌ها سرد شدخ و بسته‌بندی می‌گرد.
 به صورت مهم‌ترین ویژگی این دسته از محصولات خاصیت ضدزنگ بودن آن است که باعث شده در حوزه‌ها و صنایع گوناگون کاربرد وسیع و متنوعی داشته باشد.شایان ذکر است علی‌رغم ذکر این ویژگی برای مفتول فولادی انواع مختلف آن در محیط‌های قلیایی یا اسیدی دچار تغییر رنگ شده و مشتریان محترم باید با توجه به نیاز خود اقدام به تهیه نمایند.
این دسته از دارای انواع مختلفی می‌باشد که عموما برای نامگذاری آنها با توجه به درصد عناصر تشکیل دهنده و ضخامت از گرید‌های مختلف استفاده می‌شود.
مفتول فولادی به شکل خام گالوانیزه نیست و با توجه به موارد استفاده و نیاز مشتریان با استفاده از روکش روی به دو صورت گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تهیه و عرضه می‌گردد.
ذکر این نکته ضروری است که زمانی که مفتول فولادی به صورت گالوانیزه عرضه می‌شود، از نظر قیمت، قیمت بالاتری نسبت به بدون روکش دارد.به همین جهت در هنگام ساخت واجرای پروژه‌هایی که نیاز ضروری به استفاده از گالوانیزه نیست، از آن استفاده نمی‌شود.
از جمله مصارف عمده‌ی آن در تولید و ساخت انواع توری، شبکه‌های از جنس فولاد، انواع سیم، الکترودهای جوشکاری، مدل‌های مختلف فنس و …. می‌توان نام برد.


 ویژگی‌های مهم مفتول فولادی در هنگام تهیه:


انعطاف‌پذیری محصول با توجه به میزان حرارتی که در هنگام تولید در کوره دریافت کرده است، تغییر می‌نماید.
همینطور هر چه وزن آن به توجه به اندازه‌ی آن بیشتر باشد از نظر قیمتی ارزشمندتر است.
مقاومت در برابر تغییر رنگ و زنگ‌زدگی نکته‌ی مهم دیگری است که باید با توجه به کاربرد از آن آگاه باشید و نسبت به خرید جنس مورد نیاز اقدام نمایید.


شرکت صنعتی نوین استیل با بیش از دو دهه تجربه به عنوان بزرگترین واردکننده انواع مختلف محصولات پاسخگوی نیازهای متنوع مشتریان گرامی در این عرصه می‌باشد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *