مفتول گالوانیزه فنری

مفتول گالوانیزه یا به عبارت دیگر سیم سفید، نوع خاصی از انواع سیم است که از گالوانیزاسیون فلز خام بدست می‎‌آید.
در زمان انجام این عمل فلز خام و سیاه که عموما از جنس آهن یا استیل است در برابر زنگ‎‌زدگی، اکسیده شدن و سیاه شدن دارای استحکام و مقاومت می‌گردد و نتیجه‌ی آن که مفتول گالوانیزه است، برای استفاده در شرایط آب و هوایی و نیز شرایط محیطی مختلف آماده می‌گردد.

فرایند ساخت مفتول گالوانیزه:

در طی فرایند تبدیل سیم سیاه به گالوانیزه فلز از جنس آهن یا فولاد سیاه در وانی پر از روی قرار داده می‌شود و پایان این پروسه رویه‌‌ای از فلز روی،جنس خام و سیاه شکل می‌گیرد.این رویه در برابر خوردگی، زنگ‌زدگی و تغییر رنگ از محصولات گالوانیزه محافظت می‌نماید.
عمل محافظت به دو صورت انجام می‌گردد، اول محافظت در برابر اکسیده شدن و زنگ زدگی در برابر هوای محیط و دوم خاصیت کاتدی روی نسبت فلزهای فولاد و آهن.

فرایند تولید و ساخت محصول:

1.گالوانیزاسیون سرد
2.گالوانیزاسیون گرم
در روش گالوانیزاسیون سرد فلز روی با استفاده از برق بر رویجنس خام و سیاه سوار شده به همین خاطر ضخامت فلز روی کم بوده و در برابر رطوبت آسیب‌پذیر است.در روش تولید گالوانیزاسیون گرم ضخامت فلز روی بیشتر بوده و به همین خاطر آسیب‌پذیری کمتری نسبت به رطوبت را داراست.

خواص و ویژگی مفتول گالوانیزه:

مقاومت در برابر تغییر رنگ و زنگ زدگی، مهم‌ترین ویژگی این دسته از محصولات عدم تغییر رنگ و زنگ‌زدگی آن است به دلیل همین ویژگی از آن در محیط همانند فضای باز به راحتی استفاده ‌می‌شود.برخلاف انواع دیگر محصولات، مفتول گالوانیزه حتی در محیط های اسیدی یا بارانی به خوبی مقاومت می‌نماید.
استحکام در مقابل آسیب و تغییر شکل، به سبب وجود لایه‌ی بیرونی که از جنس فلز روی است.محصولات از جنس فولاد چنانچه دارای پوشش نباشند به راحتی دچار خراش شده، ساییده شده و از بین می‌روند وجود پوشش روی در مفتول گالوانیزه همانند یک سپر و لایه‌ی محافظ عمل می‌کند.
مقاومت آن در برابر گرما، همانند ویژگی قبلی ذکر شده به علت وجود لایه‌ای از روی در آن  و از آنجا که نقطه‌ی جوش وذوب روی بسیار بالا است، در برابر گرما و آتش آسیب نمی‌بیند و وجود پوشش بیرونی باعث می‌گردد که به سطح داخلی آسیبی نرسد.

شایان ذکر است شرکت صنعتی نوین استیل با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته نیازمندی‌های مشتریان مختلف خود را که در صنایع مختلف مشغول به فعالیت هستند مرتفع نموده و نامی درخشان در عرصه‌ی تولید و واردات مفتول گالوانیزه از خود به یادگار بگذارد.
مفتول