مفتول فولاد فنری

مفتول فنری ماده‌ی اصلی سازنده‌ی انواع مختلف فنر است.آلیاژهای مختلف فولاد از نظر عناصر تشکیل‌دهنده‌ی آن به جز آهن عموما به سه دسته تقسیم می‌شود.در دسته‌ی اول آلیاژها که فولاد کم آلیاژ نامیده می‌شوند، در مجموع دارای کمتر از 5 درصد آلیاژ هستند. دسته‌ی دوم که فولاد با آلیاژهای متوسط است و در آن درصد عناصر آلیاژی مابین 5 تا 10 درصد است. دسته‌ی سوم که در فرایند ساخت آن درصد عناصر آلیاژی تشکیل‌دهنده بیشتر از ده درصد است و به آن فولاد پرکربن نیز می‌گویند.
برای تولید مفتول فولاد فنری از میان آلیاژهای مختلف فولاد از آن دسته از آلیاژها که اصطلاحا فولادپرکربن اطلاق می‌شود، استفاده می‌نمایند.آلیاژ فولاد پرکربن دارای 6درصد تا 9 درصد کربن است که همین ویژگی باعث سختی، مقاومت و استحکام بالای آن نسبت به انواع مختلف آلیاژهای فولاد می‌شود.
بااینکه درصد بالای کربن در فولاد پرکربن مهم‌ترین عامل در تعیین سختی آن است اما وجود دیگر عناصر در این آلیاژ فولاد هم تعیین‌کننده است، برای مثال بیشتر شدن مواد دیگر همچون منگنز و سیلیسیم و کاهش موادی مانند فسفر و گوگرد بر روی کیفیت آلیاژ اثرگذار است.همچنین تجهیزات و ماشین‌آلات، دما و فشار وارد شده در هنگام تولید و نیز چگونگی سردشدن فولاد پرکربن بر کیفیت و گریدبندی آن اثرگذار است.
مهم‌ترین ویژگی‌ مفتول فولاد فنری مقاومت آن در برابر ضربه نسبت به آلیاژهای دیگر فولاد است، همچنین باز نسبت به انواع مختلف آلیاژهای فولاد دارای استحکام و مقاومت بیشتری است و در برابر تغییر دما و فشار بهتر عمل می‌نماید.
همینطور برای استفاده در کارخانه‌جات و اماکن صنعتی در مقابل خوردگی و تغییر رنگ نیز دارای مقاومت است.
عمده‌ی مورد استفاده‌ی مفتول فولاد فنری در تولیدات انوع مختلف فنر و همینطور تولیدات انواع سیم و کابل‌های صنعتی است.لازم به ذکر مفتول فولاد فنری با توجه به موارد نیاز و استفاده دارای انواع، درجه‌بندی و گریدهای مختلف است که هر گرید آن دارای خواص و ویژگی‌های مختلفی است.
مفتول فولاد فنری در ساخت و تولید انواع مختلف فنر اعم از فنرهای پیچشی، فنرهای تسمه‌ای، فنرهای مربوط به تشک خوشخواب، ابزارآلات مربوط به موسیقی و ساز، مدل‌های مختلف صنعتی و دستی گیره و همینطور ساخت انواع مختلف پیچ کاربرد دارد.
شرکت صنعتی نوین استیل در طی سالهای اخیر با تاسیس بخش واردات توانسته پاسخگوی نیازهای متنوع مشتریان خود در حوزه‌های محتلف صنعتی باشد.

مفتول5
مفتول 44
مفتول 2
مفتول 7