مفتول استیل ۳۱۶

مفتول استیل چیست؟ سوالی که در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد آن می‌پردازیم. مفتول به نوعی استیل محسوب می شود. استیلی که به شکل سیم است. این قطعه ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که از آن جمله می‌توان به انعطاف پذیری، استحکامو مقاومت بالای آن اشاره کرد. برای ساخت این مفتول‌ها از آلیاژ‌های بسیار مقاوم نظیر فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود. فرایند ساخت مفتول استیل به دو دسته کلی تقسیم می‌شود‌. در دسته اول مفتول‌های استیل از طریق کشیده شدن میلگردهای استیل تولید می‌شوند. این روش معمولا در کارخانجات و با استفاده از دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود‌. در روش دوم ساخت مفتول استیل هم از دستگاه‌های مخصوص برش استفاده می‌شود، یا اینکار را به صورت دستی انجام می‌دهند. به طور کلی مفتول استیل در برابر زنگ زدگی وخوردگی مقاوم است. انعطاف پذیر است و از قدرت حفظ ظاهر بالایی برخوردار است، به این معنا که در برابر فشار و ضربه به راحتی پاره نمی‌شود. یکی از انواع مفتول استیل، مفتول استیل ۳۱۶ است. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد آن می‌پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

استیل ۳۱۶:

استیل ۳۱۶ نامی آشنا که حتما بسیاری از شما آن را شنیده‌اید. در خصوص استیل ۳۱۶ لازم به توضیح است که به نوعی یک استاندارد محسوب می‌شود‌. این نوع استیل و استیل ۳۰۴ از جمله مقاوم‌ترین استیل‌ها در برابر زنگ زدگی محسوب می‌شوند. این ویژگی مشترک دو نوع استیل ۳۱۶ و استیل ۳۰۴ سبب شده تا برخی از افراد به اشتباه فکر کنند که این دو مشابه یکدیگر هستند، در صورتیکه تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. این تفاوت‌های موجود بیشتر مورد توجه تولیدکنندگان قرار می گیرد، به این منظور که هنگام ساخت استیل مناسب را انتخاب کنند و از این طریق دچار خطا در تولید نشوند. به طور کلی می‌توان گفت در بین آلیاژ‌هایی که به نوعی ضد زنگ محسوب می‌شوند، استیل ۳۱۶ از اهمیت بیشتری برخوردار است. دمای ذوب این نوع استیل بین ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۹ درجه سانتی گراد است. ضد زنگ بودن تنها ویژگی برتر آن نیست. از دیگر مزایای استیل ۳۱۶ می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر خوردگی اشاره کرد. کروم و نیکل از جمله عناصر اصلی سازنده استیل ۳۱۶ محسوب می‌شوند. علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی استیل ۳۱۶ در برابر اسید، آلکالیدها و… نیز از مقاومت بالایی برخوردار است.

مفتول استیل ۳۱۶:

به طور کلی با استیل ۳۱۶ آشنا شدید، در این قسمت به توضیح بیشتر در مورد مفتول استیل ۳۱۶ می‌پردازیم. مفتول استیل ۳۱۶، به مفتولی گفته می‌شود که از آلیاژ استیل ۳۱۶ به یکی از دو روش گفته شده، تولید می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد استیل ۳۱۶ که از آن برای ساخت مفتول استیل ۳۱۶ استفاده می‌شود، سبب شده تا مفتول ۳۱۶ نیز ویژگی‌های برتری داشته باشد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد که این نوع استیل از مقاومت و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند. انعطاف پذیری بالایی دارد و به راحتی بر اثر ضربه و فشار پاره نمی‌شود. از مفتول استیل ۳۱۶ می‌توان به منظورهای مختلفی استفاده کرد‌. از جمله کاربردهای آن استفاده از مفتول برای تجهیزات دریایی است‌. مفتول استیل ۳۱۶ به منظور استفاده در تجهیزات دریایی مناسب است، زیرا نمک و آب دریا به طور معمول می‌توانند سبب آسیب وارد شدن به آلیاژهای مختلف شوند. از طرفی دیگر کلر موجود در آب می‌تواند سبب خورده شدن فلز مورد نظر شود، این در حالی است که موارد گفته شده در مورد سایز فلزها درست است در صورتیکه استیل ۳۱۶ در مقابل تمام این عوامل مقاوم است. با توجه به ویژگی‌های برتر این نوع استیل می‌توان گفت، ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع استیل سبب شده تا در بین سایر انواع استیل از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد و کاربرد آن نیز گسترده‌تر باشد.

نوین استیل

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد مفتول استیل ۳۱۶ پرداختیم. دانستید که استیل ۳۱۶ از جمله آلیاژ‌هایی است که از مقاومت زیادی برخوردار است. ویژگی‌های منحصر به فرد آن سبب شده تا در بین خریداران از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد. استیل ۳۱۶ در ساختارهای تشکیل دهنده خود دارای مولیبدن است. وجود این ترکیب سبب شده تا در برابر خوردگی مقاوم باشد و به طور کلی طول عمر بالایی داشته باشد. مفتول استیل ۳۱۶ از استیل ۳۱۶ ساخته می‌شود که تمام مزایای آن را دارد. این مزایا سبب کاربرد بیشتر آن شده است.